Готуємо медичну систему області до нового спалаху COVID-19, – Юрій Гранатуров

Міністерство охорони здоров’я України разом з аналітичними центрами прогнозують 15-20 лютого нову хвилю COVID-19. Наразі заклади охорони здоров’я Миколаївської області, які надають допомогу пацієнтам з COVID-19, активно готуються до нового спалаху захворюваності.

Про це у четвер, 20 січня, під час брифінгу повідомив заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Юрій Гранатуров.

«В області визначено 18 ковідних шпиталів, які надають допомогу хворим на COVID-19. Перша хвиля – 6 лікарень, а друга – 12. Завдяки плідній роботі з МОЗ та Кабінетом Міністрів України область отримала державну субвенцію у розмірі 22,5 млн грн на придбання кисневого обладнання, для того, щоб збільшити якість надання медичних послуг», – зазначив він.

Окрім того, Юрій Гранатуров поінформував, що найближчим часом планується придбати ще 5 кисневих станцій в Доманівську багатопрофільну лікарню, Новобузьку центральну районну лікарню, Снігурівську міську лікарню, Южноукраїнську міську багатопрофільну лікарню та багатопрофільну лікарню Веснянської, Нечаянської, Радсадівської СР МРМО.

«Як показала практика, кисневе обладнання дуже необхідне. Але заклади ще необхідно забезпечити лікувальними засобами, які повинні бути в повному обсязі та ЗІЗ», – сказав він.

У свою чергу, головний державний санітарний лікар Миколаївської області Володимир Клочко підтвердив, що наразі епідситуація в області та загалом в Україні погіршується.

«Поки Миколаївщина перебуває в «жовтій» зоні, але коефіцієнт виявлення випадків інфікування зростає й на сьогодні становить 13,1 %. Проте, якщо впродовж трьох днів цей показник сягатиме 20 %, то область буде переведена до «помаранчевої» зони», – зауважив він.

Володимир Клочко наголосив, що лише в комплексі, тобто і вакцинація, і носіння масок, і дотримання соціальної дистанції, можна буде стримати розповсюдження коронавірусної інфекції.

Зі свого боку, начальниця КНП «Миколаївський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» Оксана Баланська розповіла, що на сьогодні майже третина населення області вакцинувалася від COVID-19.

Також Оксана Баланська поінформувала про зміни, які відбулися протягом останніх днів щодо чинності «зелених» COVID-сертифікатів в Дії, запровадження бустерної дози та спрощення вакцинації для дітей від 12 років.

«Термін чинності «зелених» COVID-сертифікатів в Дії, що підтверджують вакцинацію від коронавірусної хвороби, скорочено з 365 до 270 днів. Новий термін дії цифрового сертифіката змінюється для усіх трьох типів документа: внутрішнього, іноземного та міжнародного. Їхня чинність становитиме 9 місяців і рахуватиметься від моменту отримання людиною другої дози щеплення», – повідомила вона.

Окрім того, за її словами цією постановою Уряд затвердив клінічні підстави для формування сертифіката на підставі отримання бустерної дози вакцини від COVID-19. Так, цифровий документ можна буде сформувати після отримання вакцини, що відповідає затвердженим схемам введення бустерної дози.

Оксана Баланська нагадала, що з початку січня МОЗ закликало українців, старших 18 років, отримати бустерну дозу вакцини від COVID-19.

«Ревакцинацію можна пройти через 6-9 місяців після 2-го щеплення. При цьому, важливо дотримуватись рекомендованого періоду введення бустеру, повторюсь він має найвищу ефективність у період введення від 180 до 270 днів після отримання основного щеплення», – зазначила вона.

Також начальниця Миколаївського обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики зауважила, що важливою новиною є й спрощення вакцинації для дітей від 12 років.

«У жовтні минулого року МОЗ рекомендувало щепити дітей від 12 років від коронавірусної хвороби вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech за умови наявності в них усіх обов’язкових рутинних щеплень. Минулого тижня МОЗ скасовано вимогу про обов’язкову наявність усіх рутинних щеплень для вакцинації дітей від 12 років проти COVID-19», – повідомила вона.

Оксана Баланська розповіла, що відтепер для того, щоб вакцинувати дитину 12-17 років від коронавірусної хвороби, батькам достатньо просто записати її до будь-якого пункту чи центру щеплення.

Зазначимо, що наразі вакцинуватися від COVID-19 дуже просто, адже для проведення щеплення на території області створено та працює 22 мобільні бригади, 112 стаціонарних пунктів щеплень та 19 центрів масової вакцинації. Переглянути адреси доступних центрів та пунктів щеплення по всій області можна за посиланням: https://cutt.ly/4RhCG4y.