Розвиток системи громадського здоров’я в Галицинівській ОТГ

В рамках виконання проєкту «Надання підтримки Центру громадського здоров’я МОЗ України для зміцнення та розбудови спроможності системи охорони здоров’я для здійснення кращого моніторингу, епідеміологічного нагляду, реагування на спалахи захворювання та їхньої профілактики» в Галицинівській ОТГ проведено презентацію проєкту, обговорено потенціал та функції громадського здоров’я у громаді.
У зустрічі взяли участь медичні працівники та керівництво територіальної громади.
Після презентації проєкту програми громадського здоров’я керівництву територіальної громади жваве обговорення було продовжено з представниками закладу охорони здоров’я, які безпосередньо опікуються здоров’ям жителів Галицинівської громади.
Проєкт розвитку системи громадського здоров’я в Галицинівській ОТГ презентувала консультант проєкту, начальник КНП «Миколаївський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» Миколаївської обласної ради Оксана Баланська. Вона зазначила: «Громадське здоров’я – це про заходи або умови, які здійснює або створює суспільство для того, щоб люди залишалися здоровими. Про процес мобілізації та об’єднання місцевих, регіональних, національних та міжнародних ресурсів для забезпечення станів, за яких люди можуть бути здоровими».
В ході зустрічі увазі присутніх було представлено Регіональний профіль громадського здоров’я, який містить/враховує показники системи охорони здоров’я й інші фактори, що впливають на здоров’я людини. Оксана Баланська зазначила, що профіль є інструментом стратегічного планування і управління громадським здоров’ям, дозволяє об’єктивно оцінити ситуацію зі здоров’ям населення.
Учасників також ознайомили з таким онлайн-інструментом як «Калькулятор життя», що допомагає оцінити довголіття людини.