«Гаряча лінія» з питань COVID-19: алгоритм дій пацієнта з підозрою на коронавірус

Національна служба здоров’я України зазначає: перше, що потрібно зробити з підозрою на коронавірус – залишатись на самоізоляції, щоб не наражати на небезпеку інших людей. Другий важливий пункт – лікування під наглядом лікаря, з яким укладено декларацію.
Лікуючи вірус вдома, пацієнтові важливо відстежувати симптоми хвороби, щоб вчасно повідомити про зміни свого лікаря. Для цього:
– Контролюйте температуру. Якщо температура не падає після прийому жарознижуючих засобів, потрібно повідомити про це свого лікаря, але враховуючи час на годиннику. У разі різкого погіршення стану, вночі та у вихідні потрібно телефонувати за номером 103;
– Контролюйте сатурацію один раз на день, а у разі погіршення стану – зранку та ввечері. Показники між 95-100% означають нормальний рівень кисню в крові. Якщо сатурація нижче 94%, краще повідомити про це свого лікаря, щоб узгодити подальші дії;
– Фіксуйте показники температури і сатурації, появу нових симптомів (кашель, втрата смаку чи запаху, утруднене дихання та інші) і день, коли саме вони додались. Це потрібно для того, щоб контролювати захворювання у динаміці. Також ваш лікар зможе оперативно призначити потрібний аналіз чи обстеження, зважаючи на зміни в самопочутті та тривалість захворювання.
Чого не можна робити пацієнтам при перших симптомах COVID-19:
– приймати антибіотики, антикоагулянти, кортикостероїди, імуномодулятори за власним бажанням або для профілактики;
– КТ або рентген без клінічних показань до цього;
– ігнорувати засоби індивідуального захисту, виходячи з дому.
Якщо немає декларації, пам’ятайте: пацієнт або пацієнтка з гострою респіраторною хворобою COVID-19 або підозрою на вірус може звернутися до найближчого центру надання первинної медичної допомоги. У разі необхідності вони отримають консультацію лікаря, тест на визначення антигену SARS-CoV-2. Але після консультації, скоріш за все, пацієнту запропонують укласти декларацію. Радимо не відмовлятися від цього, адже декларація потрібна для подальшого отримання повного пакету послуг.
Ситуація з протидії поширенню коронавірусу у Миколаївській області знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації та управління охорони здоров’я облдержадміністрації.