Фахівці Миколаївської області долучилися до координаційної зустрічі з питань безпеки вакцин, готовності до криз та кризової комунікації в рамках вакцинації від COVID-19 в Україні

Для зміцнення потенціалу регіонів у моніторингу безпеки вакцин та готовності до реагування на кризові ситуації в рамках кампанії з вакцинації проти COVID-19 в Україні, ВООЗ у тісній співпраці з Міністерством охорони здоров’я України, ДП «Державний експертний центр МОЗ України» та ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» організовано дводенну (30-31 березня) координаційну зустріч.
У зустрічі взяли участь представники Миколаївської області: заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Бабін, начальник КНП «Миколаївський обласний центр громадського здоров’я» Миколаївської обласної ради Оксана Баланська та фахівці центру, лікарі.
В рамках заходу спеціалісти національного рівня, координатори з вакцинації на регіональному рівні та інші залучені до моніторингу безпеки вакцин та реагування на кризові ситуації в питаннях вакцинації ознайомилися:
– з загальними принципами, стандартами та програмними напрямками вакцинації проти COVID-19;
– поточним впровадженням Дорожньої карти з вакцинації від COVID-19 в Україні;
– інформацією про нові вакцини проти COVID-19 (з фокусом на ті, що поставляються в Україну);
– останніми рекомендаціями ВООЗ щодо безпеки вакцин та імунізації, орієнтованих на щеплення від COVID-19;
– змінами до системи фармаконагляду України в рамках відповіді на вакцинацію проти COVID-19;
– стратегіями кризової комунікації та підготовкою до вакцинації проти COVID-19;
– досвідом інших країн Європейського регіону ВООЗ з проведення заходів з моніторингу безпеки вакцин та реагування на надзвичайні події.
В рамках заходу обговорено питання та занепокоєння учасників з регіонів щодо впровадження кампанії з вакцинації проти COVID-19 в Україні. Учасниками також заслухано досвід інших країн у відповіді на події, пов’язані з безпекою вакцин.
Кожному з регіонів, у тому числі Миколаївській області поставлено конкретне завдання – опрацювання регіонального плану дій з готовності до криз та управління ризиками в рамках вакцинації від COVID-19. Тож відбулося опрацювання учасниками кожного з етапів плану із представленням проміжних результатів та їх обговоренням.
Очікуваним результатом зустрічі організатори визначають координацію всіх зацікавлених сторін, які залучені до реагування та управління кризовими ситуаціями в питаннях безпеки вакцин на національному та регіональному рівнях, виконання ними однакових дій відповідно до розробленого підходу та документів.
Захід відбувся в рамках спільної діяльності Уряду Великобританії та ВООЗ з підтримки впровадження вакцинації проти COVID-19 та вакцинації в Україні.