14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Діабет – це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну або ж організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін. Інсулін – це гормон, який регулює рівень цукру (глюкози) у крові.
Основними симптомами діабету є: надмірне сечовиділення, спрага, постійне відчуття голоду, втрата ваги, стомленість, погіршення зору.
Розрізняють декілька типів діабету.
І типу (інсулінозалежний) – характеризується недостатнім виробленням інсуліну. Причини виникнення недостатньо вивчені, тому запобігти захворюванню практично неможливо.
Людям із цукровим діабетом І типу потрібна щоденна інсулінотерапія, регулярний моніторинг глюкози у крові та здорова дієта і здоровий спосіб життя, щоб ефективно керувати своїм станом і затримати або уникнути багатьох ускладнень, які зумовлює діабет.
ІІ типу (інсулінонезалежний) – виникає через неефективне використання інсуліну організмом. Більшість випадків діабету цього типу пов’язані з надлишком ваги та браком фізичної активності.
Профілактика діабету ІІ типу полягає у простих заходах з підтримання здорового способу життя: досягнути нормальної ваги тіла та підтримувати її; бути фізично активним та приділяти не менше 150 хвилин на тиждень регулярній фізичній активності; дотримуватись здорового харчування та зменшувати кількість цукру та насичених жирів; утримуватись від тютюнокуріння.
Гестаційний діабет – характеризується підвищенням рівня цукру у крові, яке розвивається у жінок під час вагітності. При цьому типі діабету виникає висока ймовірність ускладнень під час вагітності та пологів.