Олександр Трайтлі провів онлайн-нараду «Розвиток трансплантації в Миколаївській області»

Сьогодні, 10 листопада, під головуванням заступника голови Миколаївської облдержадміністрації відбулася селекторна онлайн-нарада «Розвиток трансплантації в Миколаївській області».

У нараді також взяли участь Народний депутат України, заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань сучасних медичних технологій та розвитку трансплантології Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Оксана Дмітрієва, заступник Міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Ігор Іващенко, Генеральний директор Директорату високотехнологічної медичної допомоги та інновацій МОЗ України Василь Стрілка, керівник проєкту «Розвиток трансплантації» НАМН України Михайло Загрійчук, головний експерт за напрямом «Трансплантація», заступник головного лікаря з хірургічної допомоги КНП «Миколаївська обласна клінічна лікарня» МОР Дмитро Бачинський, керівники обласних, міських та районних лікарень.

Михайло Загрійчук розповів, що в області трансплантаційним центром обрано Миколаївську обласну клінічну лікарню. Він відзначив, що керівництво Миколаївської облдержадміністрації провело якісну роботу щодо консолідації представників медичної галузі області в питаннях трансплантації.

Також Михайло Загрійчук поінформував присутніх про необхідність проходження онлайн-курсів для медиків, які бажають стати трансплант-координаторами. Адже за його словами, трансплант-координатор – це ключова центральна фігура у побудові та функціонуванні системи трансплантації.

«Два випуски трансплант-координаторів вже відбулося, з понеділка у нас третій випуск і ми готові до четвертої групу включити всіх кандидатур трансплант-координаторів з Миколаївської області», – повідомив керівник проєкту «Розвиток трансплантації» НАМН України.

Дмитро Бачинський розповів про сучасний стан та шляхи розвитку трансплантації органів в Україні та, зокрема, в Миколаївській області.

Він зазначив, що в Україні щороку близько 5 тисяч пацієнтів потребує трансплантації органів, в свою чергу в Миколаївській області – близько 500 пацієнтів.

«Трансплантаційна координація є новою для нашої країни та, зокрема, Миколаївської області, організаційною формою здатною оптимізувати ефективність взаємодії трансплантологічної і реанімаційної служб», – повідомив Дмитро Бачинський.

За його словами майже в кожному закладі було визначено відповідальних за трансплант-координацію і на даний час в області є один трансплант-координатор, який пройшов навчання.

Дмитро Бачинський поінформував, що Миколаївська обласна клінічна лікарня отримала ліцензію за спеціальністю «Трансплантологія» та згідно Постанови КУМ № 649 увійшла до пілотного проєкту щодо зміни механізму фінансового забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів.

Він зазначив, що на даний час в МОКЛ на гемодіалізі знаходяться 187 пацієнтів та 15 хворих в Баштанській ЦРЛ. «Гадаю, що до 50 % потенційно можуть бути реципієнтами на пересадку нирки», – зауважив Дмитро Бачинський.

Олександр Трайтлі ще раз акцентував увагу на наявності на базі Миколаївської обласної клінічної лікарні трансплантаційного центру і в зв’язку з цим були обговорені питання щодо старту його роботи.

Наприкінці Олександр Трайтлі подякував учасникам наради за активну участь у розвитку трансплантації в Миколаївській області. «Ми докладемо всіх зусиль для того, щоб успішно працювати у цьому напрямку разом з вами», – звернувся до присутніх заступник голови облдержадміністрації.